Maltepe’deki 2 Çocuk Cinayeti İle İlgili Başbakan’dan talimat!

Başbakan Binali Yıldırım, Maltepe’de eski eşi tarafından iki çocuğu öldürülen annenin kamu görevlileri hakkındaki iddiaları ile ilgili inceleme başlatılması yönünde talimat verdi. Geçtiğimiz günlerde eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Ali Yardım isimli kişi, 3 ve 2 yaşlarındaki çocuklarını öldürdükten sonra, eski eşine telefon açıp, ‘Çocukları öldürdüm’ diyerek yaşamına son vermişti. Olayın ortaya […]

Maltepe’deki 2 Çocuk Cinayeti İle İlgili Başbakan’dan talimat!
  • 6 Ocak 2018 11:22
  • 6 Ocak 2018 14:58

Başbakan Binali Yıldırım, Maltepe’de eski eşi tarafından iki çocuğu öldürülen annenin kamu görevlileri hakkındaki iddiaları ile ilgili inceleme başlatılması yönünde talimat verdi.

Geçtiğimiz günlerde eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Ali Yardım isimli kişi, 3 ve 2 yaşlarındaki çocuklarını öldürdükten sonra, eski eşine telefon açıp, ‘Çocukları öldürdüm’ diyerek yaşamına son vermişti. Olayın ortaya çıkmasından sonra medyaya açıklamada bulunan anne Dilek Yardım, polislerin ve savcının kendisine yardımcı olmadıklarını iddia etmişti.

Kamuoyunda infiale neden olan bu olay ile ilgili Başbakan Yıldırım, görevlerini yapmadıkları iddia edilen kamu görevleri ihmali olup olmadığı ile igili araştırma yapılmasını istedi. Annenin iddialarını araştıracak olan müfettişler, kamu görevlilerini kusurlu bulursa, haklarında soruşturma başlatacak.

Anne ne demişti?

Olaydan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan anne Dilek Yardım,”Dün akşam ‘çocuklarını öldürdüm’ diye aradı beni Görüş günüydü. Dün akşam 5 gibi aradı. ‘Çocuklarını öldürdüm. Mutlu musun?’ dedi. Ben de polisi aradım. 2 tane çocuğum öldü benim. Emziği elimde kaldı. Biri 3 biri 2 yaşında. Kimsecikler sahip çıkmadı. Sığınma evlerinde kaldım ama çocuklarımı koruyamadım. Sahip çıkamadım çocuklarıma. Büyük kızım çok kibardı. Çok akıllıydı. Küçük kızım çok tatlıydı. Şimdi hiçbiri yok. Tek başıma kaldım. Ne olacak şimdi? Kim sahip çıkacak bana. Kim verecek o çocukların hesabını. Dünden beri yalvarıyorum. Polisine amirine savcısına. Bir kerecik çocuklarımı göremedim. Polisine de yalvardım savcısına da yalvardım. Beni bu adamdan kurtarın dedim” diye konuştu.