İTO, İstanbul Park’ın yerine dev bir fuar merkezi planlıyor

İstanbul Ticaret Odasının (İTO) gündeminde fuar alanları var. Konu hakkındaki dava bitince Yeşilköy’deki fuar alanı büyütülecek. Anadolu Yakası’nda da fuar alanı ihtiyacı olduğunu belirten İTO Başkanı Öztürk Oran, “Eğer genişletilmesi mümkünse İstanbul Park alanı fuar merkezine dönüştürülebilir.” dedi. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, Anadolu yakasında bir fuar merkezine ihtiyaç olduğunu ifade etti. Oran, Formula1 […]

İTO, İstanbul Park’ın yerine dev bir fuar merkezi planlıyor
  • 31 Ocak 2018 09:13
  • 31 Ocak 2018 13:12

İstanbul Ticaret Odasının (İTO) gündeminde fuar alanları var. Konu hakkındaki dava bitince Yeşilköy’deki fuar alanı büyütülecek. Anadolu Yakası’nda da fuar alanı ihtiyacı olduğunu belirten İTO Başkanı Öztürk Oran, “Eğer genişletilmesi mümkünse İstanbul Park alanı fuar merkezine dönüştürülebilir.” dedi.
İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, Anadolu yakasında bir fuar merkezine ihtiyaç olduğunu ifade etti. Oran, Formula1 yarışlarının düzenlenmesi için 300 milyon liralık yatırımla yapılan fakat organizasyon ile yaşanan sıkıntıların ardından bir süre atıl kalan İstanbul Park’ın fuar alanına dönüştürülebileceğini söyledi. İstanbul Park’ta şu an için kiracı bulunuyor. Alanda başka bir proje yapılması için kira sözleşmesinin biteceği 2023 yılı beklenecek.