Araç kullanıcılarına WhatsApp sürprizi! 

WhatsApp’da son güncelleme ile iPhone kullanıcılarına iyi haberler getiriyor. WhatsApp, iOS için yayınladığı yeni güncelleme ile Apple CarPlay desteği uygulamaya girdi. Bu yeni güncelleştirmeyle beraber iMessages dışında CarPlay’ı destekleyen tek mesajlaşma uygulaması da WhatsApp olmuş oldu. Uygulama, yeni sisteme iPhone’a benzer bir arayüz ile geliyor. Uygulama ikonu otomobil göstergesinin üst bölümüne konumlanırken yine telefonda olduğu […]

Araç kullanıcılarına WhatsApp sürprizi! 
  • 31 Ocak 2018 08:49
  • 31 Ocak 2018 13:14

WhatsApp’da son güncelleme ile iPhone kullanıcılarına iyi haberler getiriyor. WhatsApp, iOS için yayınladığı yeni güncelleme ile Apple CarPlay desteği uygulamaya girdi. Bu yeni güncelleştirmeyle beraber iMessages dışında CarPlay’ı destekleyen tek mesajlaşma uygulaması da WhatsApp olmuş oldu.

Uygulama, yeni sisteme iPhone’a benzer bir arayüz ile geliyor. Uygulama ikonu otomobil göstergesinin üst bölümüne konumlanırken yine telefonda olduğu gibi okunmayan mesajlar burada ikon üzerinde görünecek. Burada mesajları okumak ve WhatsApp’ı açmak için yapmanız gereken tek şey Siri’yi kullanmak. Aynı zamanda Siri’nin dikte özelliğini kullanarak mesajlara cevap verebilir, uygulamayı tam donanımıyla kullanabilirsiniz. Apple CarPlay özelliği son olarak Ford Focus (2017), Volkswagen Golf (2016) ve Chevrolet Camaro (2017) modellerine eklenmişti.