ABD; Kuzey Suriye Rojava’da “Sınır Muhafızları” adında ordunun kurulacağını resmen açıkladı

İhsan Kaçar – ABD, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) bünyesinde oluşturacağı ve Irak ve Türkiye sınırlarına konuşlanacak güçlerin 30 bin kişiden oluşacağı bildirildi. The Defense Post’a demeç veren İŞİD’le  Mücadelede Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Thomas, Koalisyonun Sınır Muhafızları Güçleri adı altında yeni bir güç oluşturacağını ve bu gücün komutasın Suriye Demokratik Güçlerine verileceğini söyledi. Sınır Muhafızları […]

ABD; Kuzey Suriye Rojava’da “Sınır Muhafızları” adında ordunun kurulacağını resmen açıkladı
  • 14 Ocak 2018 15:11
  • 17 Ocak 2018 00:23

İhsan Kaçar – ABD, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) bünyesinde oluşturacağı ve Irak ve Türkiye sınırlarına konuşlanacak güçlerin 30 bin kişiden oluşacağı bildirildi.

The Defense Post’a demeç veren İŞİD’le  Mücadelede Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Thomas, Koalisyonun Sınır Muhafızları Güçleri adı altında yeni bir güç oluşturacağını ve bu gücün komutasın Suriye Demokratik Güçlerine verileceğini söyledi. Sınır Muhafızları Güçleri adıyla kurulacak olan ordu için eğitimlerin devam ettiğini ifade eden Albay Thomas, 30 bin kişiye eğitim verilmesinin planlandığını ifade etti.

Kurulacak olan Sınır Muhafızları Güçlerini 230 eğitmen tarafından eğitildiğini belirten Thomas, Demokratik Suriye Güçleri tarafından kontrol edilen Kuzey Suriye Rojava Bölgesi ile, Irak ve Türkiye arasındaki sınırlarına da konuşlanacağını belirtti.