Erdoğan: MHP’yle milli mutabakatımız, yeni bir dönemin önünü açacak

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde adayı çıkartmayacaklarını ve AKP’yi destekleyeceklerini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile ittifakın Türkiye için yeni bir dönemin önünü açtığını söyledi. Erdoğan, “Bir milli mutabakatı hep beraber sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacak” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi […]

Erdoğan: MHP’yle milli mutabakatımız, yeni bir dönemin önünü açacak
  • 14 Ocak 2018 14:19

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde adayı çıkartmayacaklarını ve AKP’yi destekleyeceklerini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile ittifakın Türkiye için yeni bir dönemin önünü açtığını söyledi. Erdoğan, “Bir milli mutabakatı hep beraber sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacak” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi salon dışındaki vatandaşlara şöyle seslendi:

Tokatımızın saygıdeğer güzel insanları, sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. 6. Olağan Kongre vesilesiyle bugün Tokat’tayız. 3.5 yıl oldu, artık bunu geride bırakıyoruz, bugün yeni bir milada başlıyoruz. Bu milli irade, yerli irade oldukça, 2019’un martı, kasımı geliyor mu? Milli mutabakatımızla beraber Türkiye yeni bir dönemin önünü açacak. Bu adımlarla beraber Bir birlik, beraberlik. Sayın Bahçeli’nin açıklamalarını da duydunuz. Görüşmeleri duydunuz, gördünüz. Bir milli mutabakatı hep beraber sağlayacak, tavanda da tabanda da karşımızdaki o CHP zihniyeti bu milletten gereken dersi alacak. Buna hazır mıyız? Öyleyse daha çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Birileri bizi bölmeye çalışıyor. Onlara da gereken dersi arazide vereceğiz.