Washington’da Halepçe Katliamı Konferansı

Haber Merkezi | Irak’ta Saddam Hükümeti tarafından Kürtlere karşı gerçekleştirilen Jenosid ve Halepçe katliamının 30’uncu yıl dönümü anmasına yönelik ABD’nin başkenti Washington’da bugün bir konferans düzenlenecek. Kürdistan Hükümeti’nin düzenleyeceği konferans, Washington’ın en ünlü anıt müzesi olan ve II. Dünya savaşı sırasında Yahudilere karşı uygulanan soykırımda yaşanmış acılardan kesitler sunan Birleşik Devletler Holokost Anıt Müzesi’nde (Newseum) gerçekleştirilecek. […]

Washington’da Halepçe Katliamı Konferansı
  • 13 Mart 2018 09:11
  • 13 Mart 2018 09:20

Haber Merkezi | Irak’ta Saddam Hükümeti tarafından Kürtlere karşı gerçekleştirilen Jenosid ve Halepçe katliamının 30’uncu yıl dönümü anmasına yönelik ABD’nin başkenti Washington’da bugün bir konferans düzenlenecek.

Kürdistan Hükümeti’nin düzenleyeceği konferans, Washington’ın en ünlü anıt müzesi olan ve II. Dünya savaşı sırasında Yahudilere karşı uygulanan soykırımda yaşanmış acılardan kesitler sunan Birleşik Devletler Holokost Anıt Müzesi’nde (Newseum) gerçekleştirilecek.

Kürdistan Hükümeti’nden üst düzey yetkililerin yanı sıra birçok ABD Kongre Üyesi, ABD’li yazar ve akademisyenin katılacağı konferansa, ABD Dışişleri Bakanının İran ve Irak İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Andrew Peek de katılacak.