Trump Tehdit Etti

ABD Başkanı Trump, twitter’dan yaptığı açıklamalarında, masasında nükleer bir silah düğmesinin olduğunu söyleyen Kuzey Kore lideri Kim’e, “Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden biri benim de nükleer silah butonumun olduğunu söylesin.” ifadelerini kullandı. Trump yaptığı açıklamada, “Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ‘nükleer silah butonunun her zaman masasında olduğunu’ açıklamış. Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden […]

Trump Tehdit Etti
  • 3 Ocak 2018 08:46
  • 4 Ocak 2018 12:57

ABD Başkanı Trump, twitter’dan yaptığı açıklamalarında, masasında nükleer bir silah düğmesinin olduğunu söyleyen Kuzey Kore lideri Kim’e, “Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden biri benim de nükleer silah butonumun olduğunu söylesin.” ifadelerini kullandı.

Trump yaptığı açıklamada, “Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ‘nükleer silah butonunun her zaman masasında olduğunu’ açıklamış. Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden biri benim de nükleer silah butonumun olduğunu söylesin! Ancak bu, onunkinden çok daha büyük ve güçlü bir buton ve bu çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Trump, Kuzey Kore lideri Kim Joung dışında, Pakistan ve Ortadoğu’ya yönelik açıklamalarda da bulundu.

Trump, “Boşuna milyarlarca dolar verdiğimiz tek ülke Pakistan değil, çok sayıda başka başka ülke var. Örnek olarak, Filistinlilere yüz milyonlarca dolar veriyoruz ve takdir ya da saygı görmüyoruz. İsrail’le çok gecikmiş barış anlaşmasını bile istemiyorlar” dedi.

Trump, tweet’lerinde, “Bu gelecek büyük ödemeleri onlara neden yapmalıyız ki?” ifadesini de kullandı.