Trabzon’da Yolcu Uçağı Pistten çıktı

Ankara’dan Tarbzon’a gelen yolcu uçağı, iniş sırasında pistten çıkıp toprağa saplandı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yolcular tahliye edildi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara- İstanbul seferini yapan yolcu uçağının Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pist başına ilerlerken pistten çıktığı kazayla ilgili açıklama yaptı. Mürettebat ve yolcuların sağlıklı bir şekilde tahliye edildiğini belirten Vali Yavuz, “Trabzon […]

Trabzon’da Yolcu Uçağı Pistten çıktı
  • 14 Ocak 2018 02:12

Ankara’dan Tarbzon’a gelen yolcu uçağı, iniş sırasında pistten çıkıp toprağa saplandı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yolcular tahliye edildi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara- İstanbul seferini yapan yolcu uçağının Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pist başına ilerlerken pistten çıktığı kazayla ilgili açıklama yaptı.

Mürettebat ve yolcuların sağlıklı bir şekilde tahliye edildiğini belirten Vali Yavuz, “Trabzon Ankara seferini yapan, özel bir havayoluna ait uçak, iniş yaptıktan sonra pist başına ilerlediği sırada henüz bilinmeyen nedenle pistten çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan yok. Uçağın 162 yolcusu ve mürettebatı sağlıklı bir şekilde tahliye edildi. Havalimanını sabah saat 8’e kadar uçak trafiğine kapatıldı” dedi.