Spartak Moskova’dan ırkçı paylaşım

Spartak Moskova Kulübü’nün resmi Twitter hesabından üç siyahi futbolcu ile ilgili yaptığı ırkçı paylaşım sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Son dönemde tribünlerde artan ırkçılık ile dikkat çeken Rusya’da, Spartak Moskova’nın resmi hesabından yaptığı bir paylaşım ortalığı karıştırdı. Spartak Moskova, aralarında Luiz Adriano’nun da bulunduğu üç siyah tenli futbolcusunun antrenmandaki bir videosunu Twitter hesabından paylaşırken, […]

Spartak Moskova’dan ırkçı paylaşım
  • 14 Ocak 2018 00:07

Spartak Moskova Kulübü’nün resmi Twitter hesabından üç siyahi futbolcu ile ilgili yaptığı ırkçı paylaşım sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Son dönemde tribünlerde artan ırkçılık ile dikkat çeken Rusya’da, Spartak Moskova’nın resmi hesabından yaptığı bir paylaşım ortalığı karıştırdı. Spartak Moskova, aralarında Luiz Adriano’nun da bulunduğu üç siyah tenli futbolcusunun antrenmandaki bir videosunu Twitter hesabından paylaşırken, “Çikolatalar güneşte işte böyle eriyor” yazısı ile büyük tepki çekti. UEFA’dan resmi bir açıklama gelmezken, kulüp hakkında soruşturma başlatılacağı ve ceza verileceği iddia edildi.