Suudi Arabistan’da, Prens Operasyonunda 2. Dalga!

Suudi Arabistan’da, prenslere yönelik ‘ekonomik kısıtlamalarından’ dolayı sarayda toplanan ve durumu protesto eden 11 prens gözaltına alındı. S. Arabistan merkezli sabq.org’da yayınlanan haberde, sarayın kemer sıkma politikası uyguladığı için bu durumdan rahatsız olan prensler, saraya giderek, kemer sıkma politikasından vazgeçilmesi ve çıkarılan kraliyet üyelerinin su ve elektrik faturalarının artık devlet tarafından ödenmemesi ile ilgili kararnamenin […]

Suudi Arabistan’da, Prens Operasyonunda 2. Dalga!
  • 6 Ocak 2018 13:50
  • 6 Ocak 2018 15:11

Suudi Arabistan’da, prenslere yönelik ‘ekonomik kısıtlamalarından’ dolayı sarayda toplanan ve durumu protesto eden 11 prens gözaltına alındı.

S. Arabistan merkezli sabq.org’da yayınlanan haberde, sarayın kemer sıkma politikası uyguladığı için bu durumdan rahatsız olan prensler, saraya giderek, kemer sıkma politikasından vazgeçilmesi ve çıkarılan kraliyet üyelerinin su ve elektrik faturalarının artık devlet tarafından ödenmemesi ile ilgili kararnamenin de iptal edilmesini istedi. Kendilerine sarayı terk etmeleri tebliğ edilince, sarayı terk etmeyi de reddeden prensler, kraliyet muhafızları tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan prenslerin ismi açıklanmadı.