Super Bowl’a geri sayım başladı! 14 milyar dolarlık final

İznews / Haber Merkezi – Amerikan Futbolu Ligi’nde (NFL) 52. ‘Super Bowl’ karşılaşması bu gece New England Patriots ile Philadelphia Eagles arasında oynanacak. Dünyadaki sporseverlerin heyecanla beklediği Amerikan Futbolu Ligi finali ‘Super Bowl’ Minnesota eyaletinin Minneapolis kentindeki U.S. Bank Stadyumu’nda gece saat 02:30’da başlayacak. Her iki takım da en son 2005 yılında düzenlenen 39. Amerikan […]

Super Bowl’a geri sayım başladı! 14 milyar dolarlık final
  • 4 Şubat 2018 15:34
  • 4 Şubat 2018 15:38

İznews / Haber Merkezi – Amerikan Futbolu Ligi’nde (NFL) 52. ‘Super Bowl’ karşılaşması bu gece New England Patriots ile Philadelphia Eagles arasında oynanacak.

Dünyadaki sporseverlerin heyecanla beklediği Amerikan Futbolu Ligi finali ‘Super Bowl’ Minnesota eyaletinin Minneapolis kentindeki U.S. Bank Stadyumu’nda gece saat 02:30’da başlayacak. Her iki takım da en son 2005 yılında düzenlenen 39. Amerikan Futbol Ligi’nde eşleşmişti. Eagles bu karşılaşmadan 24-21 mağlup ayrılmıştı. ABD’nin en yüksek bütçeli organizasyonlarlarından biri olan Super Bowl’da geçtiğimiz yıl Atlanta Falcons ve New England Patriots arasında oynanan, mücadelenin ardından Patriots’un 34-28’lik skorla şampiyonluğu kazanmıştı. Araştırmalara göre; maç sayesinde yapılan harcamalarla bu müsabakanın ABD ekonomisine 14 milyar dolarlık katkı yaptığı düşünülüyor.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 170 milyon kişinin izlediği spor organizasyonu Super Bowl, her yıl ABD’de en çok izlenen televizyon programı olma özelliğini taşıyor.