Sınır Karakoluna saldırı: Ölü ve yaralılar var!

İznews / Haber Merkezi – Burseya Dağı eteğindeki Süngütepe Hudut Bölüğüne bağlı İlhami Hardal Piyade Hudut Karakoluna tanksavar atışı ile saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda Burseya Dağı’nın eteklerinde yer alan eski adı Saatli Karakolu olan binanın nöbet kulesi isabet aldı. Karakolda 2’si ağır olmak üzere 6 asker yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesine getirildi. Saldırıda bir asker hayatını […]

Sınır Karakoluna saldırı: Ölü ve yaralılar var!
  • 3 Şubat 2018 16:07
  • 3 Şubat 2018 21:42

İznews / Haber Merkezi – Burseya Dağı eteğindeki Süngütepe Hudut Bölüğüne bağlı İlhami Hardal Piyade Hudut Karakoluna tanksavar atışı ile saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda Burseya Dağı’nın eteklerinde yer alan eski adı Saatli Karakolu olan binanın nöbet kulesi isabet aldı. Karakolda 2’si ağır olmak üzere 6 asker yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesine getirildi.

Saldırıda bir asker hayatını kaybetti. Konuya ilişkin Türk Silahlı Kuvvetlerinden de açıklama yapıldı. Açıklamada:”3 Şubat 2018 tarihinde, bir kahraman silah arkadaşımız  girilen çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız da Kilis hudut bölgesinde, terör örgütü unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur.”denildi.

Toplamda iki asker hayatını kaybetti.