Erdoğan; “ÖSO’da Türk bayrağı var, PYD’nin kolunda ABD bayrağı var”

İznews / Haber Merkezi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSO’ya yapılan eleştirilere böyle cevap verdi: Onlar “Biz Osmanlı’nın, Türk’ün dostuyuz.”diyorlar. Kollarında Türk bayrağı var. PYD’nin kolunda Amerikan bayrağı var. Erdoğan, Batman il kongresinde ÖSO ile ilgili yapılan eleştriler hakkında konuştu, “(ÖSO) Onlar ‘Biz Osmanlı’nın, Türk’ün dostuyuz.’ diyor. Bu CHP’nin ahlaksız temsilcileri de onları kalkıyor, maalesef bizi terör […]

Erdoğan; “ÖSO’da Türk bayrağı var, PYD’nin kolunda ABD bayrağı var”
  • 3 Şubat 2018 17:14
  • 3 Şubat 2018 21:40

İznews / Haber Merkezi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSO’ya yapılan eleştirilere böyle cevap verdi: Onlar “Biz Osmanlı’nın, Türk’ün dostuyuz.”diyorlar. Kollarında Türk bayrağı var. PYD’nin kolunda Amerikan bayrağı var.

Erdoğan, Batman il kongresinde ÖSO ile ilgili yapılan eleştriler hakkında konuştu, “(ÖSO) Onlar ‘Biz Osmanlı’nın, Türk’ün dostuyuz.’ diyor. Bu CHP’nin ahlaksız temsilcileri de onları kalkıyor, maalesef bizi terör örgütüyle iş tutanlardan ilan ediyor. Şu anda Özgür Suriye Ordusu kiminle yan yana? Benim Mehmedimle yan yana, omuz omuza. Kolunda fors olarak ne var? Türk bayrağı var. Peki PYD’nin kolunda ne var? Amerika’nın bayrağı var.” dedi.