Silopi’de 2 kardeşin ölümüne neden olan polise tahliye

Geçtiğimiz yıl Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, Muhammed (7) ve Furkan Yıldırım (6) kardeşlerin ölümüne neden zırhlı şoförü memuru polis Ö.Y. ve kendisini görevlendiren amiri M.M.n’in yargılanmasına devam edildi. Cizre 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan panzer şoförü Ö.Y. katılmadı. Amir M.M. ise duruşmada hazır bulundu. Duruşmada gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, olay yerinde keşif […]

Silopi’de 2 kardeşin ölümüne neden olan polise tahliye
  • 11 Ocak 2018 20:02

Geçtiğimiz yıl Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, Muhammed (7) ve Furkan Yıldırım (6) kardeşlerin ölümüne neden zırhlı şoförü memuru polis Ö.Y. ve kendisini görevlendiren amiri M.M.n’in yargılanmasına devam edildi.

Cizre 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan panzer şoförü Ö.Y. katılmadı. Amir M.M. ise duruşmada hazır bulundu. Duruşmada gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, olay yerinde keşif yapıldığını ve bilirkişi raporlarının hazırlandığını söyledi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık polislerin tutuklanmasına ilişkin talebin reddine karar verdi.

Daha önce olay yerinde yapılan keşifte bilirkişilerden istenilen hususları yeterince değerlendirmediğinin rapor içeriğinden anlaşıldığını belirten mahkeme heyeti, olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.