Rusya Savunma Bakanlığı: Suriye’de tarihi sığınmacı konferansı yapılacak

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Kontrol Merkezi Başkanı Mihail Mizintsev, Suriye’de ‘tarihi olay’ olarak nitelendirdiği uluslararası sığınmacı konferansının yapılacağını belirtti. Bakanlıklar arası koordinasyon karargahın Suriyeli sığınmacıların evlerine geri dönmesi konusunun ele alındığı toplantıda konuşan Mizintsev, “Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkesinde uluslararası sığınmacı konferansının yapılması girişimini tamamen olumlu kabul etti ve somut etkinliklerin hazırlanması için temsilcilerini […]

Rusya Savunma Bakanlığı: Suriye’de tarihi sığınmacı konferansı yapılacak
  • 5 Eylül 2018 19:59

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Kontrol Merkezi Başkanı Mihail Mizintsev, Suriye’de ‘tarihi olay’ olarak nitelendirdiği uluslararası sığınmacı konferansının yapılacağını belirtti.

Bakanlıklar arası koordinasyon karargahın Suriyeli sığınmacıların evlerine geri dönmesi konusunun ele alındığı toplantıda konuşan Mizintsev, “Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkesinde uluslararası sığınmacı konferansının yapılması girişimini tamamen olumlu kabul etti ve somut etkinliklerin hazırlanması için temsilcilerini atadı” dedi.
Forumun yapılacağı yer ve tarih ise henüz bilinmiyor.Mizintsev, “Tüm ülkelerin ve uluslararası örgütlerin, öncelikle Birleşmiş Milletler’in, Suriye için gerçekten tarihi olan bu etkinliğe doğrudan katılmasını umuyoruz” dedi.

Mizintsev, “Yeni platform, birbirinin gözlerine bakarak özgürce ve açık biçimde tüm konuları ve sorunları konuşma fırsatını sağlayacak. Hedef, Suriye’nin bir an önce canlanması. Bu konferans, net ve anlaşılır çözümleri üretme, Suriyeli vatandaşların geri dönüşü önündeki engelleri kaldırmak için tüm organizasyonel ve teknik sorunları çözme imkanını verecek” dedi.