Motorine zam geliyor

Akaryakıta yönelik zamlar sürüyor. Son olarak gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Türkiye genelinde motorinin litre fiyatına 7-9 kuruş zam yapıldı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “6 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere motorin grubunda 7-9 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 05-08 Ocak tarihlerinde benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir” denildi. İran’da yaşanan hükümet karşıtı gösteriler […]

Motorine zam geliyor
  • 5 Ocak 2018 17:19
  • 5 Ocak 2018 18:21

Akaryakıta yönelik zamlar sürüyor. Son olarak gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Türkiye genelinde motorinin litre fiyatına 7-9 kuruş zam yapıldı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “6 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere motorin grubunda 7-9 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 05-08 Ocak tarihlerinde benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir” denildi.

İran’da yaşanan hükümet karşıtı gösteriler ve Rusya ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) arz kesintilerine bağlı olarak, Türkiye’nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede temel aldığı Brent petrolün varil fiyatı 67 doları aştı. Buna karşılık, küresel piyasalardaki gelişmeler ve Türkiye ile ABD arasındaki vize krizinin aşılmasının etkisiyle, Aralık ortasında 3.90 lira sınırında olan dolar 3.75 liraya kadar geriledi.