Mit Müsteşarını Ben Göndermedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 43 Muhtarlar Toplantısında konuştu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın 2012 yılında ifadeye çağrılmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Eğer ifadeyi verseydi ve tutuklansaydı, arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorum ama kendisine ‘Kesinlikle gitmeyeceksin’ dedim. Eğer polis gelir de seni almak isterse senin güvenlikçilerine talimat ver, polisi de içeri sokmayacaklar. dedim.” şeklinde konuştu. Gülen yapısıyla (FETÖ) bağlantısından […]

Mit Müsteşarını Ben Göndermedim
  • 11 Ocak 2018 15:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 43 Muhtarlar Toplantısında konuştu.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın 2012 yılında ifadeye çağrılmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Eğer ifadeyi verseydi ve tutuklansaydı, arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorum ama kendisine ‘Kesinlikle gitmeyeceksin’ dedim. Eğer polis gelir de seni almak isterse senin güvenlikçilerine talimat ver, polisi de içeri sokmayacaklar. dedim.” şeklinde konuştu.

Gülen yapısıyla (FETÖ) bağlantısından dolayı tutuklanan Kurmay Subayı hakkında da konuşan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

FETÖ’cü alçaklar, masumla suçluyu birbirine karıştırarak yürütülen operasyonların, yapılan yargılamaların itibarını sarsmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvurdular, başvuruyorlar. Benim kurmay subayım da ayrı bir cambaz. Şu anda psikiyatrik vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş. Avukatlar sürece dahil oldular böyle bir şey söz konusu değil. Masumların haklarını iade etmek, suçluları hak ettiği cezaya çarptırmak suretiyle bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız.