Leman Sam: Geleceğimize sahip çıkmalıyız

Leman Sam, Eskişehir’de verdiği konserde “Eskişehir’in havası, suyu ve toprakları kömürlü termik santralin zehri ile kirlenecek. Hayvanların, tüm canların sağlığı bozulacak” dedi

Leman Sam: Geleceğimize sahip çıkmalıyız
  • 30 Aralık 2017 15:09
  • 30 Aralık 2017 18:48

Eskisehir Tepebaşı Belediyesi tarafından yılbaşı nedeniyle Leman Sam konseri düzenlendi. Ücretsiz düzenlenen konserde, sanatçı sevilen şarkılarını seslendirdi. İzleyiciler Sam’ın şarkılarına eşlik etti.

Leman Sam, konser sonunda yaptığı konuşmada  “Eskişehir’e yapılması planlanan kömürlü termik santral, şehrimizin sağlığını tehdit ediyor. Eskişehir’in havası, suyu ve toprakları kömürlü termik santralin zehri ile kirlenecek. Hayvanların, tüm canların sağlığı bozulacak. Bölgede oluşan doğal taş, lületaşı kalmayacak. Santralin Eskişehir’e ekolojik bakımdan telafi edilemez etkileri olacak. Bu durum nesiller arası adalete aykırıdır. Yaşadığımız bu topraklar geleceğimizdir, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Eskişehir halkının bu konudaki duyarlılığını destekliyorum. Enerjimizi güneş ve rüzgar gibi temiz enerjiden sağlayalım. Tepebaşı Belediyesi’nin yaptığı gibi, yüzümüzü güneşe dönelim”  şeklinde konuştu.

Leman Sam’a çiçek ve üzerinde adının yazıldığı 26 numaralı Eskişehirspor forması veren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da “Biz sağlıklı insanlarız. Havamız tertemiz. İnsanımız güzel. Onun için bu termik santrali yaptırmayacağız” dedi.