Irak’ta iki kabile arasında çatışma çıktı

Irak’ın Basra kentine bağlı el-Sha’biya gölgesinde sabah saatlerinde iki kabile arasında silahlı çatışma çıktı, çatışmada 4 kişi yaralandı. Son dönemde kabileler arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda insan hayatını kaybetti. Şehirdeki sivil toplum kuruluşları kabileler arasındaki çatışmaları durdurmak için girişimlerde bulundu. Yerel yönetim ise merkezi hükumetten olaylara müdahale etmesi için destek talebinde bulundu. Öte yandan Basra […]

Irak’ta iki kabile arasında çatışma çıktı
  • 7 Ocak 2018 13:04
  • 7 Ocak 2018 13:12

Irak’ın Basra kentine bağlı el-Sha’biya gölgesinde sabah saatlerinde iki kabile arasında silahlı çatışma çıktı, çatışmada 4 kişi yaralandı. Son dönemde kabileler arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda insan hayatını kaybetti.

Şehirdeki sivil toplum kuruluşları kabileler arasındaki çatışmaları durdurmak için girişimlerde bulundu. Yerel yönetim ise merkezi hükumetten olaylara müdahale etmesi için destek talebinde bulundu.

Öte yandan Basra Operasyonlar Komutanlığı Genel Sekreteri Jamil el-Şimmari, Bağdat yönetiminin Basra’da yaşanan sorunları çözmek için, bölgeye askeri kuvvet göndereceğini bildirdi.