Football Leaks sızdırdı! Messi hakkında şok iddia

Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi hakkında bomba iddialar ortaya atıldı. Adı daha önce de vergi kaçırma ile anılan Messi’nin bu seferde kontratında yazandan daha fazla kazandığı iddia edildi. Futbolda gizli kalmış olayları yayımlamasıyla bilinen Football Leaks’in sızdırdığı belgelere göre Messi’nin Barcelona ile yeni yaptığı ve haftalık 600 bin euro olduğu daha önce açıklanan bedelin aslında […]

Football Leaks sızdırdı! Messi hakkında şok iddia
  • 13 Ocak 2018 12:37

Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi hakkında bomba iddialar ortaya atıldı. Adı daha önce de vergi kaçırma ile anılan Messi’nin bu seferde kontratında yazandan daha fazla kazandığı iddia edildi.

Futbolda gizli kalmış olayları yayımlamasıyla bilinen Football Leaks’in sızdırdığı belgelere göre Messi’nin Barcelona ile yeni yaptığı ve haftalık 600 bin euro olduğu daha önce açıklanan bedelin aslında 2 milyon euro olduğu belirtildi. Kamuoyuna açıklanmayan ve gizli tutulan, düşük gösterilen bedel dışarda tutulursa sızdırılan belgelere göre Messi’nin Barcelona’dan senelik kazancı 100 milyon euro’nun üzerinde. (Vergiler hariç)

Sızdırılan ikinci belgede ise Arjantinli süperstar ile Real Madrid yönetimi arasında 2013 yılında bir transfer görüşmesi gerçekleştiği yönünde. Mardid’in Messiye teklifi 250 milyon euro serbest kalma maddesini ödeyerek yıllık 23 milyon euro olmuş ancak Messi bu teklifi kabul etmeyince Eflatun-Beyazlılar Galli yıldız Gareth Bale’i transfer etmiş.