Everton resmen açıkladı

Everton, Beşiktaş’tan 28 milyon euro’ya transfer ettiği Cenk Tosun’a resmi imzayı attırdı. Golcü futbolcu 4.5 yıllık sözleşme karşılığında sezon başına 4 milyon euro kazanacak. Yıldız golcü Cenk Tosun’un Everton’a transferi resmen gerçekleşti. Mavi-Beyazlı kulüp Cenk’in videosunu sosyal medyadan paylaşarak transferi duyurdu. Resmi sözleşme öncesi Liverpool’da sağlık kontrolünden geçen 26 yaşındaki oyuncu daha sonra Everton kulüp binasında […]

Everton resmen açıkladı
  • 6 Ocak 2018 00:00
  • 6 Ocak 2018 02:39

Everton, Beşiktaş’tan 28 milyon euro’ya transfer ettiği Cenk Tosun’a resmi imzayı attırdı. Golcü futbolcu 4.5 yıllık sözleşme karşılığında sezon başına 4 milyon euro kazanacak.

Yıldız golcü Cenk Tosun’un Everton’a transferi resmen gerçekleşti. Mavi-Beyazlı kulüp Cenk’in videosunu sosyal medyadan paylaşarak transferi duyurdu. Resmi sözleşme öncesi Liverpool’da sağlık kontrolünden geçen 26 yaşındaki oyuncu daha sonra Everton kulüp binasında kendisini 4,5 yıllığına İngiliz ekibine bağlayan imzayı attı.

Rekor Transfer

Beşiktaş’ın, 2014-2015 sezonunda Gaziantespor’dan bonservis ücreti ödemden kadrosuna kattığı golcü futbolcu bu transfer ile Türkiye rekoru kırmış oldu. Bu sezon hem ligde hemde Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performans ile Avrupa kulüplerinin gözdesi haline gelen Cenk, bu sezon başında Roma’ya 15 milyon euro’ya giden Cengiz Ünder’i geçti ve Türkiye’den en yüksek bonservis bedeliyle transfer olan futbolcu oldu.