Esad ABD’li Senatörle görüştü: ‘ABD politikası, tehdit, yaptırım ve teröre destektir’

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, Şam’da  ABD Virginia eyaleti senatörü Richard Black ile görüşmesinde, “Amerika’nın savaşı sürdürmek ve uluslararası istikrarı baltalamak yerine Amerika’nın barışsever bir ülke rolünü üstlenmesinin ABD ve ABD halkı  için daha yararlı olacağını’ belirtti. Görüşmede, Suriye’nin pek çok serbest bölgelerinde yeniden hayatın canlandığını belirten Richard Black, Suriye’ye barış ve sebatın tekrar gelmesi ve Suriyelilerin topraklarına dönmeleri […]

Esad ABD’li Senatörle görüştü: ‘ABD politikası, tehdit, yaptırım ve teröre destektir’
  • 6 Eylül 2018 08:25
  • 6 Eylül 2018 12:06

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, Şam’da  ABD Virginia eyaleti senatörü Richard Black ile görüşmesinde, “Amerika’nın savaşı sürdürmek ve uluslararası istikrarı baltalamak yerine Amerika’nın barışsever bir ülke rolünü üstlenmesinin ABD ve ABD halkı  için daha yararlı olacağını’ belirtti.

Görüşmede, Suriye’nin pek çok serbest bölgelerinde yeniden hayatın canlandığını belirten Richard Black, Suriye’ye barış ve sebatın tekrar gelmesi ve Suriyelilerin topraklarına dönmeleri ve terörün yok olmasını ümit etti.

Birkaç gün önce Şam’a giden Amerikalı senatör, Suriye’de Esad’ın siyasi danışmanı ve Bosine Şaban ve Suriye Meclis Başkanı Hammude Sebbağ ile de görüştü.