BM: “Türkiye’ye karşı harekete geçin”

Haber Merkezi | BM Suriye Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Moumtzis, “Afrin’den sivil ölümleri ve yaralanmaları hakkında rahatsız edici raporlar almaya devam ediyoruz.” diye konuştu. BM ve Suriye insani yardım ortaklarının çatışma bölgelerindeki sivillere yardım etmek için çalıştığını ifade eden Moumtzis, “Savaş ve çatışmalar devam ettikçe insani yardım çalışmalarına devam edemiyoruz.” diye belirtti. BM Güvenlik Konseyinin […]

BM: “Türkiye’ye karşı harekete geçin”
  • 6 Mart 2018 07:50
  • 6 Mart 2018 00:27

Haber Merkezi | BM Suriye Bölgesel İnsani Yardım Koordinatörü Moumtzis, “Afrin’den sivil ölümleri ve yaralanmaları hakkında rahatsız edici raporlar almaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

BM ve Suriye insani yardım ortaklarının çatışma bölgelerindeki sivillere yardım etmek için çalıştığını ifade eden Moumtzis, “Savaş ve çatışmalar devam ettikçe insani yardım çalışmalarına devam edemiyoruz.” diye belirtti.

BM Güvenlik Konseyinin aldığı kararın yok sayılmayacağının altını çizen Moumtzis, “7 yılın ardından artık savaş ve çatışmalar durdurularak sivil ölümlere ve yaşanan insani krize son verilmeli. Bu noktada uluslararası güçlere ve kuruluşlara harekete geçme çağrısı yapıyoruz.” diyerek Türkiye’ye karşı harekete geçme çağrısı yaptı.