Astana görüşmelerinin tarihi belli oldu

Haber Merkezi I  Türkiye, Rusya ve İran’ın dışişleri bakanları 16 Mart’ta Kazakistan’ın başkenti Astana’da toplanacak. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ana gündem maddesi Suriye olan Astana sürecinin garantör ülkeleri Türkiye, Rusya ve İran’ın dışişleri bakanları toplantısının 16 Mart’ta yapılacağı, toplantıda katılımcıların bir yıllık iş birliğinin sonuçlarını analiz edecekleri belirtildi. Açıklamada, “Dışişleri bakanları toplantısının gözlemci ülkeler […]

Astana görüşmelerinin tarihi belli oldu
  • 6 Mart 2018 10:07

Haber Merkezi I  Türkiye, Rusya ve İran’ın dışişleri bakanları 16 Mart’ta Kazakistan’ın başkenti Astana’da toplanacak.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ana gündem maddesi Suriye olan Astana sürecinin garantör ülkeleri Türkiye, Rusya ve İran’ın dışişleri bakanları toplantısının 16 Mart’ta yapılacağı, toplantıda katılımcıların bir yıllık iş birliğinin sonuçlarını analiz edecekleri belirtildi.

Açıklamada, “Dışişleri bakanları toplantısının gözlemci ülkeler ve Suriyeli tarafların katılımı olmadan yapılması planlanıyor” ifadesi yer aldı. Açıklamada ayrıca, toplantıya Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın davet edileceği belirtildi.