“Amerika sona doğru yaklaşıyor”

Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden esli başkan adayı ve aynı zamanda bir dönem Teksas senatörlüğü de yapan Paul, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarını eleştirdi. Rusya’nın önemli medya kuruluşlarından Russia Today (RT) televizyonuna demeç veren Paul, “ABD’nin umursanmadan büyüyen borçlarıyla askeri harcamaları, eninde sonunda sistemin çökmesine ve Sovyetler Birliği’nin son günlerindeki gibi yanıp kül olmasına yol açacak” […]

“Amerika sona doğru yaklaşıyor”
  • 6 Ocak 2018 10:10

Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden esli başkan adayı ve aynı zamanda bir dönem Teksas senatörlüğü de yapan Paul, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarını eleştirdi. Rusya’nın önemli medya kuruluşlarından Russia Today (RT) televizyonuna demeç veren Paul, “ABD’nin umursanmadan büyüyen borçlarıyla askeri harcamaları, eninde sonunda sistemin çökmesine ve Sovyetler Birliği’nin son günlerindeki gibi yanıp kül olmasına yol açacak” değerlendirmesini yaptı.

“Artık sona yaklaşıyoruz”
Keynescilik de dahil birçok sistemin yaşayabilir sistemler olmadığını ve çökeceğini, bunun ABD için de geçerli olduğun belirten Paul, “Sovyet sisteminde olduğu gibi ani ve dehşet verici sona doğru gidiyoruz. Benzer bir süreç olmayacak zira orada bazı ülkeler Sovyet sisteminden ayrılmıştı. Bizim eyaletlerimiz ayrılmayacak, ancak dünya genelinde imparatorluğumuzu daha fazla finanse edemeyeceğimize samimi olarak inanıyorum. Bize ait olduğunu iddia etmesek de, imparatorluğumuz büyük miktarda para ve nüfuz gerektiriyor ve biz imparatorluğu bir arada tutmak için silahla tehdit edip yaptırımları kullanıyoruz. Artık sona yaklaştığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.