Yardımcı Doçentlik Tarihe Karışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı” etkinliğine katıldı. Gündeme ilişkin çeşitli konularda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yardımcı doçentlikle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Yardımcı doçenlik konusunda şikayetlerin olduğunu, şikayetleri dinlediği zaman mevcut yapıdan kendisinin de tatmin olmadığını söyledi. Yardımcı doçentliğin siyasi bir karar olduğunu bildiğini ve doktoran sonra […]

Yardımcı Doçentlik Tarihe Karışıyor
  • 12 Ocak 2018 17:59
  • 12 Ocak 2018 18:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı” etkinliğine katıldı. Gündeme ilişkin çeşitli konularda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yardımcı doçentlikle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Yardımcı doçenlik konusunda şikayetlerin olduğunu, şikayetleri dinlediği zaman mevcut yapıdan kendisinin de tatmin olmadığını söyledi. Yardımcı doçentliğin siyasi bir karar olduğunu bildiğini ve doktoran sonra doğrudan doçentliğe atama yapılması için çalışma yapılmasını istediğini belirtti. Bu konuda YÖK Başkanına talimat verildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, doçentlik şartlarının buna göre düzenleneceğini ve yapılan düzenlemenin önümüzdeki hafta parlamentoya gönderileceğini söyledi.
Yapılan düzenleme hayata geçtiğinde ise doktoradan sonra yardımcı doçentlik kadrosu yerine doğrudan doçentlik kadrosuna atama yapılacak.