Fenerbahçe’de Persie ve Ozan yolcu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında düzenlediği basın toplantısında Robin van Persie ve Ozan Tufan ile büyük ihtimalle yolların ayrılacağını söyledi. İkinci devre hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Fenerbahçe’de, Teknik Direktör Aykut Kocaman düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İkinci yarıya daha iyi başlayacaklarını belirten Kocaman, “İlk yarının son altı haftasında gayet iyi toparlandık. Temel sorunlarla […]

Fenerbahçe’de Persie ve Ozan yolcu
  • 12 Ocak 2018 17:33
  • 12 Ocak 2018 17:35

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında düzenlediği basın toplantısında Robin van Persie ve Ozan Tufan ile büyük ihtimalle yolların ayrılacağını söyledi.

İkinci devre hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Fenerbahçe’de, Teknik Direktör Aykut Kocaman düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İkinci yarıya daha iyi başlayacaklarını belirten Kocaman, “İlk yarının son altı haftasında gayet iyi toparlandık. Temel sorunlarla uğraşmaya çalışırken biraz çatırdama oldu, pekiştirdik. Sakatlıklar sıkıntı yaşatsa da, ikinci yarıya daha iyi başlayacağımızı düşünüyorum” dedi. Sezon başına göre takımın durumundan memnunum olduğunu açıklayan tecrübeli teknik direktör, “Oynama ihtimali yüksek grup yedi ay sonra ilk kez bu kadar uzun bir araya geldi. Telafisinin artık daha da azaldığı lige Göztepe maçı ile birlikte başlayacağız. Takımın şu anki halinden memnunum” ifadelerini kullandı.

“Ozan toplantısına çevirmeyelim”

Ozan Tufan ve Van Persie konusunda açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, “İkinci devrede takımı götürmek istediğim yerde Ozan’dan beklentim yok. Kötülemiyorum, karalamıyorum. Benim takımı götürmek istediğim yer ile Ozan’ın kafasındaki arasında fark vardı. Basın toplantısını Ozan toplantısına çevirmeyelim. Bir genç oyuncunun şu an burada yeri yok. Sert bir karar verdim, İstanbul’da bıraktım. Artık Ozan’ın bir karar vermesi için bunu yaptım” dedi. Van Persie ile yol ayrımında olduklarını belirten Kocaman, “Robin van Persie ile bir yol ayrımında olduğumuz gözüküyordu. Artık bunun olma ihtimali çok daha yüksek gözüküyor. Disiplin olarak son dönemlerde birkaç benzetme gördüm. Magath falan, yok böyle bir şey. Yerli, yabancı herkese aynı davranırım” dedi.