Türk şirketi, Tesla ile anlaştı

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ, Tesla ile varılan anlaşmayla bu şirketin hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajını yapacak. Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı, elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla ile vardıkları anlaşmayla bu şirketin hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajını yapacaklarını belirtti. […]

Türk şirketi, Tesla ile anlaştı
  • 14 Ocak 2018 10:30
  • 14 Ocak 2018 03:05

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ, Tesla ile varılan anlaşmayla bu şirketin hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajını yapacak.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı, elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla ile vardıkları anlaşmayla bu şirketin hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajını yapacaklarını belirtti.

Şalcı, Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ ile Tesla Motors Netherlands B.V. arasında geçen ay imzalandığı açıklanan gizlilik anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başlangıçta işbirliğinin Tesla’nın hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger orijinal ürünlerinin Türkiye’de montajını ve devreye alınmasını kapsadığını söyledi.