Trump yasakladı, Temyiz Mahkemesi yasağı iptal etti

Haber Merkezi I  ABD Başkanı Donald Trump tarafından eylül ayında açıklanan ve 8 ülkeyi kapsayan son seyahat yasağı temyiz mahkemesi tarafından “anayasaya aykırı” ve “İslam’ı lekelemeye yönelik”  bulundu. Virginia Federal Temyiz Mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın eylül ayında açıkladığı son seyahat yasağını anayasaya aykırı bulduğunu açıkladı. Mahkeme, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan 6 ülkenin aralarında bulunduğu toplam 8 […]

Trump yasakladı, Temyiz Mahkemesi yasağı iptal etti
  • 16 Şubat 2018 08:35
  • 16 Şubat 2018 09:20

Haber Merkezi I  ABD Başkanı Donald Trump tarafından eylül ayında açıklanan ve 8 ülkeyi kapsayan son seyahat yasağı temyiz mahkemesi tarafından “anayasaya aykırı” ve “İslam’ı lekelemeye yönelik”  bulundu.

Virginia Federal Temyiz Mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın eylül ayında açıkladığı son seyahat yasağını anayasaya aykırı bulduğunu açıkladı.

Mahkeme, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan 6 ülkenin aralarında bulunduğu toplam 8 ülkeyi kapsayan yasağın “İslam’ı lekelemeye yönelik bir gaye” taşıdığına hükmetti. 4′ e karşı 9 oyla yasağın anayasaya aykırı olduğu görüşüne varıldı.