SDF Basın Sözcüsü Mustafa Bali devam eden çatışmalar hakkında konuştu

Türkiye tarafından Afrin’e önceki gün başlatığı hava harekatı ile beraber, sınır hatlarında da şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Bölgedeki son duruma dair İznews‘e konuşan SDF Basın Sözcüsü Mustafa Bali, çatışmaların sürdüğünü belirtti. Bali, “Hava saldırıları bu sabah saat 09.oo sıralarında tekrar başladı. Çaldıras bölgesinde çatışmalar şiddetlenmiş durumunda, Türkiye’nin sınır hattında bulunmaktadır. Karadan da bir hareketlilik var. TSK ilerlemek […]

SDF Basın Sözcüsü Mustafa Bali devam eden çatışmalar hakkında konuştu
  • 21 Ocak 2018 12:59

Türkiye tarafından Afrin’e önceki gün başlatığı hava harekatı ile beraber, sınır hatlarında da şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Bölgedeki son duruma dair İznews‘e konuşan SDF Basın Sözcüsü Mustafa Bali, çatışmaların sürdüğünü belirtti. Bali, “Hava saldırıları bu sabah saat 09.oo sıralarında tekrar başladı. Çaldıras bölgesinde çatışmalar şiddetlenmiş durumunda, Türkiye’nin sınır hattında bulunmaktadır. Karadan da bir hareketlilik var. TSK ilerlemek istiyor, güçlerimiz savunma hatlarında bunu engelliyor” dedi.

Dün de karadan Türkiye destekli ÖSO grupları Afrin’e girmeye çalıştıklarını belirten Bali, “güçlerimizin direnişi karşısında geri çekildiler, birçok tank güçlerimiz tarafından darbelendi” ifadelerini kullandı.