PYD’den uluslararası topluma Afrin çağrısı…

İhsan Kaçar – Kuzey Suriye’nin en etkin Partisi konumunda bulunan PYD, Türkiye’nin Afrin’e yönelik olası operasyonu karşısında uluslararası kuruluşlara, topluma ve devletlere çağrıda bulundu. Türkiye’nin Afrin’e yönelik topçu saldırılarının da kınandığı çağrıda, uluslararası toplumu saldırılar karşısında harekete geçmeye çağırdı. Açıklamada ayrıca, tam kapsamlı bir operasyon düzenlenmesi halinde Suriye’nin kuzeyinde ve güneyindeki Demokratik Suriye Güçleri  tarafından […]

PYD’den uluslararası topluma Afrin çağrısı…
  • 17 Ocak 2018 13:01
  • 17 Ocak 2018 21:38

İhsan Kaçar – Kuzey Suriye’nin en etkin Partisi konumunda bulunan PYD, Türkiye’nin Afrin’e yönelik olası operasyonu karşısında uluslararası kuruluşlara, topluma ve devletlere çağrıda bulundu.

Türkiye’nin Afrin’e yönelik topçu saldırılarının da kınandığı çağrıda, uluslararası toplumu saldırılar karşısında harekete geçmeye çağırdı.

Açıklamada ayrıca, tam kapsamlı bir operasyon düzenlenmesi halinde Suriye’nin kuzeyinde ve güneyindeki Demokratik Suriye Güçleri  tarafından kontrol edilen bölgelerin PYD ile dayanışma içinde olacağı belirtilip “Afrin yalnız kalmayacak” denildi.


Ortadoğu’da bugün, Irak’ta bugün, İran’da bugün, Türkiye’de bugün, Filistin’de bugün, Kürdistan’da bugün, Rojava’da bugün, Suriye’de bu gün, Üdün’de bugün, Suudi Arabistan’da bugün, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bugün, Lübnan’da bugün, Mısır’da bugün, Rakka’da bugün, Bağdat’ta bugün ve deha fazlası