Pentagon Sözcüsü Galloway: “Afrin’de siviller hayatını kaybediyor”

Haber Merkezi | ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Adrian Galloway, dün yapmış olduğu basın toplantısında Türkiyenin Afrinde devam eden operasyona değindi. Galloway basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: “Şu anda sivillerin ölmekte olduğu ve insanların şiddet yüzünden evlerine geri dönemediği bir durumla karşı karşıyayız. Dolayısıyla gerilimleri yatıştırmak önemli. Durumu yatıştırma ve Türk müttefiklerimizle onların endişelerini gideren bir […]

Pentagon Sözcüsü Galloway: “Afrin’de siviller hayatını kaybediyor”
  • 23 Şubat 2018 14:39

Haber Merkezi | ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Adrian Galloway, dün yapmış olduğu basın toplantısında Türkiyenin Afrinde devam eden operasyona değindi.

Galloway basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: “Şu anda sivillerin ölmekte olduğu ve insanların şiddet yüzünden evlerine geri dönemediği bir durumla karşı karşıyayız. Dolayısıyla gerilimleri yatıştırmak önemli. Durumu yatıştırma ve Türk müttefiklerimizle onların endişelerini gideren bir çözüm bulmak için birlikte çalışan Dışişleri Bakanlığı’ndaki ortaklarımızı destekleyeceğiz. Bu arada da bölgedeki ana tehdit olan İŞİD’e karşı savaşımızı sürdüreceğiz”dedi.