ÖSO ve Muhalif gruplar tüm yetkiyi Türkiye’ye devretti

İZNEWS / HABER MERKEZİ – “Suriye Muhalefeti” adı altında toplanan gruplar Suriye’nin Soçi şehrinde düzenlenecek olan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne  katılmama kararı aldı. Muhalif Gruplar, “Bundan sonra bizim adımıza Türkiye yetkilidir.” diyerek, kongre’deki temsil yetkisinin Türkiye’ye devredildiğini açıkladı. Kongreye katılmak üzere dün gece geç saatlerde Ankara’dan Soçi’ye gelen Arap, Türkmen ve Kürt muhalifler, havaalanındaki afişlerde yalnızca […]

ÖSO ve Muhalif gruplar tüm yetkiyi Türkiye’ye devretti
  • 30 Ocak 2018 13:00
  • 30 Ocak 2018 13:42

İZNEWS / HABER MERKEZİ – “Suriye Muhalefeti” adı altında toplanan gruplar Suriye’nin Soçi şehrinde düzenlenecek olan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne  katılmama kararı aldı. Muhalif Gruplar, “Bundan sonra bizim adımıza Türkiye yetkilidir.” diyerek, kongre’deki temsil yetkisinin Türkiye’ye devredildiğini açıkladı.

Kongreye katılmak üzere dün gece geç saatlerde Ankara’dan Soçi’ye gelen Arap, Türkmen ve Kürt muhalifler, havaalanındaki afişlerde yalnızca rejim bayrağının ve rejim fotoğraflarının yer aldığını görünce hava alanından çıkış yapmayı reddetmişlerdi.