Mohsen Rezaei, İran’daki saldırılar Erbil’de planlandı

İhsan Kaçar – İran Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri Mohsen Rezaei, İran’daki son ayaklanmaların Saddam’ın sadık dostları,  ABD, Suudi Arabistan ve Mesud Barzani ile, ortak alınan bir senaryo olduğunu iddia etti. Yaşanan olaylar hakkında konuşan Mohsen  Rezaei, İran’da yaşanalar, MKO üyeleri, monarşistler ve ABD tarafından aylar önce Erbil’de yapılan toplantıda planlandığını dile getirerek,  “Bir kaç ay […]

Mohsen Rezaei, İran’daki saldırılar Erbil’de planlandı
  • 6 Ocak 2018 21:33

İhsan Kaçar – İran Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri Mohsen Rezaei, İran’daki son ayaklanmaların Saddam’ın sadık dostları,  ABD, Suudi Arabistan ve Mesud Barzani ile, ortak alınan bir senaryo olduğunu iddia etti.

Yaşanan olaylar hakkında konuşan Mohsen  Rezaei, İran’da yaşanalar, MKO üyeleri, monarşistler ve ABD tarafından aylar önce Erbil’de yapılan toplantıda planlandığını dile getirerek,  “Bir kaç ay önce CIA’nin Özel Faaliyetler Bölümü (SAD) başkanı Erbil’de Saddam’ın oğlu Qusay Saddam Hüseyin, Barzani’nin Temsilcisi, MKO temsilcileri ve Suudi Arabistan temsilcileri ile bir toplantı yaptılar ve o toplantıda alınan kararla, İran’daki protesto ve ayaklanmalar örgütlendi. İran’a yönelik saldırıların ilki, Aralık ayının son haftalarında siber saldırılarla başlatıldı. Saldırının ilk ayağı buydu.” Saldırıların İkinci ayağı ise, Ocak ve Şubat ayları baz alınarak, Hükumeti düşürmek için organize edilen, protesto ve gösteriler olduğunu söyledi.