“Mayıs’ta şampiyon olsak bile seçime giderim”

Galatasaray’da 20 Ocak’ta yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da başkanlığa aday olan Mustafa Cengiz, Ocak ayı divanında açıklamalarda bulundu. Başkan Dursun Özbek’in, baskın bir seçim kararı aldığını belirten Cengiz, “Hukuki boyutlarıyla uğraşmıyoruz. Er meydanı açıldı. O zaman ben çıkarım. Bütün platformlarda soruluyor, projelerin ne diye. Bu hoşuma gidiyor. Hiçbir arkadaşa bu sorulmadı. Benim öncelikle bütün […]

“Mayıs’ta şampiyon olsak bile seçime giderim”
  • 10 Ocak 2018 16:10

Galatasaray’da 20 Ocak’ta yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da başkanlığa aday olan Mustafa Cengiz, Ocak ayı divanında açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Özbek’in, baskın bir seçim kararı aldığını belirten Cengiz, “Hukuki boyutlarıyla uğraşmıyoruz. Er meydanı açıldı. O zaman ben çıkarım. Bütün platformlarda soruluyor, projelerin ne diye. Bu hoşuma gidiyor. Hiçbir arkadaşa bu sorulmadı. Benim öncelikle bütün geçmişim açık. Yaşantım da hazır, kurulu, düzgün işleyen iş almadım. Hep sıfırdan aldım. Her şeyi kendim yapmak durumunda kaldım. Bu çok arzu edilen bir durum değil. Mecbur kaldım. Şeffaf bir yönetim vaat ediyorum. Hata yaparsam beni uyarabilirsiniz. Ben 3.5 yıllık seçim olmaz dedim. Şarampole çıkmıştır. Tekerlek kaymıştır. ‘Mayıs’ta şampiyon olsak bile seçime giderim’ dedim. Sözüm senettir. Tutamayacağımız söz ağzımızdan çıkmaz. Divanın bizde özel bir yeri var” diye konuştu.

“Dünya çapında sponsorlar bulacağız”

Basketbol ve voleybol şubeleri ile alakalı projeleri olduğunu belirten Cengiz, “Basketbol ve voleybol şubeleri, A.Ş. yapılmalı. Mali olarak üzerinde adı amatör kendi profesyonel olan şubeler var. Bunları ayırmamız gerekiyor. Öncelikle Basketbol A.Ş. kurmamız gerekir. Basketbolda sponsorlar ile yola çıkacağım. Voleybol için de aynı. Kendine yeterli şube oluşumu oluşturacağız. Voleybol kanayan bir yara haline geldi. Sponsor gelirlerimiz çok düşük. Dünya ve Türkiye çapında sponsorlar bulacağız. Galatasaray’ı gerçek sponsorlar yapacağız” şeklinde konuştu.