Lucescu’dan ‘Romanya modeli’ önerisi

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri’nde konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, genç oyuncuların daha fazla forma şansı bulabilmesi için adımlar atılması gerektiğini belirtti. Lucescu, “Örneğin, kadroda Türk Milli Takımı için oynama uygunluğu bulunan en az 21 yaş altı bir futbolcu […]

Lucescu’dan ‘Romanya modeli’ önerisi
  • 9 Ocak 2018 18:09

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri’nde konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, genç oyuncuların daha fazla forma şansı bulabilmesi için adımlar atılması gerektiğini belirtti. Lucescu, “Örneğin, kadroda Türk Milli Takımı için oynama uygunluğu bulunan en az 21 yaş altı bir futbolcu bulundurma, oynatma zorunluluğu gibi zorunluluklar olmalı. Romanya’da, benzer olan bu kuraldan çok fayda sağladığımızı söyleyebilirim” dedi.

“Büyük turnuvalara sürekli katılamamak sorgulanmalı”

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ise 40 yıllık teknik direktörlük kariyerinde farklı ülke ve kulüplerde çalıştığını ancak Türkiye’nin kendisi için özel bir anlamı olduğunu söyledi. Son 28 senede Türk Milli Takımı’nda görev yaban üç yabancı teknik direktörden birisi olmaktan dolayı kendisini ayrıcalıklı hissettiğini dile getiren Lucescu, bu yıl düzenlenecek Dünya Kupası finallerine gidememenin altında yatan birçok sebep olduğunu kaydetti. Lucescu, teknik adam değişikliklerine rağmen Türkiye’nin neden büyük turnuvalara sürekli katılan bir ekip olmayı başaramadığının sorgulanması gerektiğini söyledi.