Libya’da çatışmalar şiddetlendi,Petrol üretimi durdu

Haber Merkezi I Libya’nın en büyük petrol üretim sahası olan El-Sharara’da üretim durduruldu. Üretimin geçen pazar günü, boru hattının petrol sahasından El-Zaviya kentindeki terminale geçen kısmının kapatılmasının ardından durduğu belirtilirken, olayın nedenleri ve bu durumun ne kadar sürebileceğine dair bir bilgi verilmedi. 1 Mart itibariyle Libya’da toplam günlük petrol üretimi 1.1 miyon varili bulurken, 300 […]

Libya’da çatışmalar şiddetlendi,Petrol üretimi durdu
  • 5 Mart 2018 22:27
  • 5 Mart 2018 23:24

Haber Merkezi I Libya’nın en büyük petrol üretim sahası olan El-Sharara’da üretim durduruldu. Üretimin geçen pazar günü, boru hattının petrol sahasından El-Zaviya kentindeki terminale geçen kısmının kapatılmasının ardından durduğu belirtilirken, olayın nedenleri ve bu durumun ne kadar sürebileceğine dair bir bilgi verilmedi.

1 Mart itibariyle Libya’da toplam günlük petrol üretimi 1.1 miyon varili bulurken, 300 bini El-Sharara’da üretilen petrol tarafından karşılanıyordu.Çeşitli silahlı grupların hakim olduğu Libya’da taraflar uzun süreden bu yana El-Sharara’yı kontrol altına almak için mücadele ediyor.