Kocaman’ın Topal planı

Aykut Kocaman, rakiplerin oyunu kilitlediği bölümlerde 3’lü savunmaya dönerek bekleri hücuma sokmayı planlıyor. Deneyimli çalıştırıcı savunmanın göbeğinde Mehmet Topal’ı oynatacak. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında fizik-kondisyon antrenmanlarının dışında taktik çalışmaların üzerinde de önemle duruyor. Deneyimli teknik adam ligin ilk yarısında zaman zaman denediği üçlü savunmayı, ikinci yarıda daha fazla kullanacak. Böylelikle kanat beklerinin […]

Kocaman’ın Topal planı
  • 14 Ocak 2018 13:30

Aykut Kocaman, rakiplerin oyunu kilitlediği bölümlerde 3’lü savunmaya dönerek bekleri hücuma sokmayı planlıyor. Deneyimli çalıştırıcı savunmanın göbeğinde Mehmet Topal’ı oynatacak.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında fizik-kondisyon antrenmanlarının dışında taktik çalışmaların üzerinde de önemle duruyor.

Deneyimli teknik adam ligin ilk yarısında zaman zaman denediği üçlü savunmayı, ikinci yarıda daha fazla kullanacak. Böylelikle kanat beklerinin hücuma daha fazla katkı sağlaması hedefleniyor.

Sarı-lacivertli teknik heyet maç içinde oyuncu değişikliği yapmadan taktik değişikliğe gidilecek anların olacağını biliyor. Özellikle rakibin oyunu kilitlediği veya hücumun daha çok gerektiği bölümlerde işte bu sistem devreye girecek.

Sağ ve sol bekin hücuma katılımı sağlanacak. Savunmada oluşan boşluğu ise Mehmet Topal kapatacak. Deneyimli futbolcu orta sahadan geriye gelerek iki stoperin arasında görev alacak.

Teknik Direktör Kocaman da kamp çalışmalarında Mehmet Topal ile yakından ilgileniyor. Özellikle bu konuyla ilgili oyuncusuna beklentilerini aktarıyor.