Katar Emiri konuştu: Uygulanan ambargo boş bir kriz olmuştur

Haber Merkezi | Katar Emiri Şeyh Tamim, Katar’ın,Suudi liderliğindeki bir grup ülke tarafından sürmekte olan ablukanın “boş bir kriz” olduğunu, krizin bölgenin güvenlik ve ekonomik görünümünü zayıflattığını söyledi. Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017’de Katar ile diplomatik ilişkileri kesti ve Katar’ı “terörizmi” desteklemekle suçlayarak Katar’a;kara, deniz ve hava ambargosu uyguladı. Katar bu iddiaları […]

Katar Emiri konuştu: Uygulanan ambargo boş bir kriz olmuştur
  • 17 Şubat 2018 12:30
  • 17 Şubat 2018 13:54

Haber Merkezi | Katar Emiri Şeyh Tamim, Katar’ın,Suudi liderliğindeki bir grup ülke tarafından sürmekte olan ablukanın “boş bir kriz” olduğunu, krizin bölgenin güvenlik ve ekonomik görünümünü zayıflattığını söyledi. Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017’de Katar ile diplomatik ilişkileri kesti ve Katar’ı “terörizmi” desteklemekle suçlayarak Katar’a;kara, deniz ve hava ambargosu uyguladı. Katar bu iddiaları defalarca reddetse de ambargo devam etti.
Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani Cuma günü Almanya’da düzenlenen önemli bir güvenlik konferansında Katar’a uygulanan ambargo için “Komşularımız tarafından üretilen boş bir kriz oldu” dedi.
“Halkımız yasadışı ve agresif tedbirlerin etkisini ortadan kaldırarak Katar egemenliğini korumuştur.” dedi.