Karşıyaka’nın zor günleri

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup´ta ilk yarıyı düşme hattında tamamlayan Karşıyaka zor günler geçiriyor. İzmir’in 105 yıllık tarihe sahip kulübü Karşıyaka, ödenemeyen borçlar yüzünden batmanın eşiğine geldi. Yeşil-Kırmızılılar’da puan silme cezaları, yönetimin istifa etmesi ve şirketleşme projesi için hala hiç bir firma ile anlaşılamaması taraftarın büyük tepkisine yol açıyor. En son SGK borcunu bile ödeyemeyen […]

Karşıyaka’nın zor günleri
  • 30 Aralık 2017 19:14
  • 30 Aralık 2017 19:15

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup´ta ilk yarıyı düşme hattında tamamlayan Karşıyaka zor günler geçiriyor. İzmir’in 105 yıllık tarihe sahip kulübü Karşıyaka, ödenemeyen borçlar yüzünden batmanın eşiğine geldi. Yeşil-Kırmızılılar’da puan silme cezaları, yönetimin istifa etmesi ve şirketleşme projesi için hala hiç bir firma ile anlaşılamaması taraftarın büyük tepkisine yol açıyor. En son SGK borcunu bile ödeyemeyen Kaf-Kaf’ta Makukula ve Okan Şahingöz dosyalarından toplam 12 puan silme cezası gelmesini ise taraftarlar kampanya düzenleyip 470 bin TL toplayarak engellemişti. SGK’ya da borcu 6.5 milyon TL’ye ulaşan Karşıyaka’da istifa eden Başkan Mutlu Altuğ ve yönetiminin, göreve geldikten sonra aradan geçen 1.5 yılda bu borçları hiç ödemediği ortaya çıktı.

Borcu gören kaçıyor

15 Kasım’daki kongrede şirketleşme görüşmeleri için camiadan yetki alan heyetin başında yer alan eski başkanlardan Hasan Denizkurdu, kulübün tek kurtuluşunun şirketleşmeden geçtiğini vurgulayarak, “Dernek yapısıyla bu iş yürümez” mesajı verdi. Görüştükleri Rus şirketin büyük borç yükü nedeniyle teklif sunmaktan vazgeçtiğini, Hollandalı şirketi araştırdıklarını ancak olumlu referans alamadıklarını anlatan Denizkurdu, Yaşar Holding’in desteğiyle basketbolda bu sezon için tehlikeyi atlattıklarını ancak futbolda durumun içler acısı olduğunu dile getirdi. Kulübün 60 milyon TL’ye dayanan borcunu gören şirketler, bu borç yükünün altına girmek istemiyor. İzmir’in en köklü kulüplerinden 105 yıllık Karşıyaka’nın bu zor günleri nasıl atlatacağı ise merak konusu.