Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na uyum yasası kitapçığı verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında gerçekleşen toplantıda, Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na, Saadet Partisi’nin hazırladığı uyum yasaları kitapçığını verdi. Karamollaoğlu: Uyum yasası kitapçığı verdik Kurmayları ile birlikte CHP Genel Merkezi’ne iade-i ziyarette bulunan Karamollaoğlu ile Kılıçdaroğlu, toplantı sonunda basına kısa bir değerlendirmede bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’ yaptığı kısa […]

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na uyum yasası kitapçığı verdi
  • 5 Ocak 2018 10:03
  • 5 Ocak 2018 18:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında gerçekleşen toplantıda, Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na, Saadet Partisi’nin hazırladığı uyum yasaları kitapçığını verdi.

Karamollaoğlu: Uyum yasası kitapçığı verdik
Kurmayları ile birlikte CHP Genel Merkezi’ne iade-i ziyarette bulunan Karamollaoğlu ile Kılıçdaroğlu, toplantı sonunda basına kısa bir değerlendirmede bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’ yaptığı kısa değerlendirmede, ziyaretinin nedenin uyum yasaları ile ilgili olduğunu söyleyerek, “Uyum yasaları ile ilgili konuyu kısa da olsa bir kitapçık halinde kendilerine takdim ettik. Uyum yasalarının referandumdan altı ay sonra çıkması gerekiyordu. Hukuken böyle olması icap ederken epeyce gecikti. Bu gecikme de bize bir fırsat vermiş oldu” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Demokrasinin kalitesi açısından önemli
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise uyum yasaları ile ilgili yapılan çalışmayı Karamollaoğlu’nun kendilerine verdiğini söyleyerek, ülke meselelerine ilişkin de konuştuklarını kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Ayrıca Türkiye’nin sorunlarını görüşme ve tartışma imkânımız da oldu. Bu tür ziyaretleri, demokrasimizin kalitesi açısından, sorunların tartışılması ve değişik görüşlerin karşılıklı taraflara aktarılması açısından son derece değerli ve yararlı görüyoruz. Bize aktarılan bilgileri büyük bir dikkatle inceleyeceğiz ve ilk fırsatta da kendilerine aktaracağız” dedi.

 

KAYNAK: AJANSLAR