Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Bu ay 41 kadın öldürüldü, 17 ölüm faili meçhul

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporuna göre, Ağustos ayında erkekler tarafından 41 kadın öldürüldü, cinsel şiddet ve çocuk istismarları ise devam etti. TL’deki sert değer kaybına da değinilen raporda, geçtiğimiz ay “ekonomik kriz bahane edilerek kadınlara yönelik saldırılar olduğu” ifade edildi. Doların 6 lirayı aşması, üst üste gelen zamlar, artan işsizlik ve borçlar sonucu; kadınların istihdam […]

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Bu ay 41 kadın öldürüldü, 17 ölüm faili meçhul
  • 5 Eylül 2018 15:29
  • 5 Eylül 2018 15:58

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporuna göre, Ağustos ayında erkekler tarafından 41 kadın öldürüldü, cinsel şiddet ve çocuk istismarları ise devam etti.

TL’deki sert değer kaybına da değinilen raporda, geçtiğimiz ay “ekonomik kriz bahane edilerek kadınlara yönelik saldırılar olduğu” ifade edildi.

Doların 6 lirayı aşması, üst üste gelen zamlar, artan işsizlik ve borçlar sonucu; kadınların istihdam seviyesi gün geçtikçe düşerken ekonomik kriz, kadın cinayetlerinin de bahanesi olarak öne sürülür oldu.”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ağustos 2018 Raporu

Rapora göre;

  • Ağustos ayında öldürülen 41 kadından 17’sinin faili meçhul,
  • Aynı dönemde İstanbul ve Bursa’da, bir haftada 2 trans kadın cinayeti işlendi,
  • Medyadaki haberlerden derlenen verilere göre 37 çocuk cinsel istismara uğradı ancak rakamların bundan fazla olduğu tahmin ediliyor,
  • Kadın Meclisleri ‘Krizin sonuçlarına karşı kadınlar yalnız değildir’ diye çağrıda bulundu.
grafik

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

grafik

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu