İşsiz yurttaş belediye önünde kendisini yaktı!

İZNEWS/HABER MERKEZİ – Son dönemlerde meydana gelen yakma eylemlerine bir tanesi daha eklendi.  Balıkesir’de işsiz bir yurttaş iş başvurusu yaptığı belediye önünde kendisini yaktı. Karesi ve Altıeylül Belediyesinin bulunduğu binanın önünde kendisini yakan yurttaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.İntihara teşebbüs eden kişinin Muhterem Birgül olduğu, işsiz olduğu için belediyeye defalarca iş başvurusunda bulunduğu, gerçekleşmeyince de belediyenin önünde […]

İşsiz yurttaş belediye önünde kendisini yaktı!
  • 29 Ocak 2018 14:43
  • 29 Ocak 2018 15:10

İZNEWS/HABER MERKEZİ – Son dönemlerde meydana gelen yakma eylemlerine bir tanesi daha eklendi.  Balıkesir’de işsiz bir yurttaş iş başvurusu yaptığı belediye önünde kendisini yaktı. Karesi ve Altıeylül Belediyesinin bulunduğu binanın önünde kendisini yakan yurttaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.İntihara teşebbüs eden kişinin Muhterem Birgül olduğu, işsiz olduğu için belediyeye defalarca iş başvurusunda bulunduğu, gerçekleşmeyince de belediyenin önünde kendisini yaktığı belirlendi.

Geçtiğimiz günlerde de benzer bir eylem TBMM önünde meydana gelmişti. İş bulamayan bir vatandaş TBMM önünde gelerek durumu protesto etmiş ve kendisini yakmıştı.