İsrail’den, Suriye’deki İran askeri gücüne saldırı sinyalı

İhsan Kaçar – İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot, Suriye’den İsrail’le yönelik tehlike arz eden ciddi gelişmelerin olduğunu iddia etti. Genelkurmay Başkanı Eisenkot yapmış olduğu basın demecinde,  Suriye’deki Hizbullah militanları ile İran Şii milis gücünü eleştirerek, İsrail ordusunun müdahalede bulunabileceğini ima etti. İran’ın azımsanmayacak bir gücünün Suriye’de olduğunu dile getiren Gadi Eisenkot, “Suriye topraklarındaki bu güç, […]

İsrail’den, Suriye’deki İran askeri gücüne saldırı sinyalı
  • 7 Ocak 2018 18:41

İhsan Kaçar – İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot, Suriye’den İsrail’le yönelik tehlike arz eden ciddi gelişmelerin olduğunu iddia etti.

Genelkurmay Başkanı Eisenkot yapmış olduğu basın demecinde,  Suriye’deki Hizbullah militanları ile İran Şii milis gücünü eleştirerek, İsrail ordusunun müdahalede bulunabileceğini ima etti. İran’ın azımsanmayacak bir gücünün Suriye’de olduğunu dile getiren Gadi Eisenkot, “Suriye topraklarındaki bu güç, her gün daha da büyümektedir, Şii milisler ile Hizbullah militanları İsrail Devleti açısında büyük tehlike arz etmektedir” dedi.

İsrail’in gizli servisi MOSSAD, Suriye’de, 8 bin Hizbullah militanı ile 10 bin İran destekli Şii milis ve 2 bin İran ordusuna mensup askerin bulunduğunu açıkladı.