İsrail, Gazze’ye Elektrik Vermeye Başladı

İsrail Enerji Bakanlığı, Gazze’deki elektrik kısıntılarıyla ilgili geri adım attı. Enerji Bakanlığı tarafından Yayımlanan açıklamada, “Enerji Bakanı Yuval Steinitz, kesintiye gidilen miktarın (50 megavat) arzının yeniden başlatılması talimatını verdi.” ifadesi kullanıldı. Yapılan Açıklamada, Filistin yönetiminin ödeme yapmayı kabul etmesinin ardından bu kararın alındığı belirtildi. Filistin yönetimi ise, dün bir açıklama yayımladı ve İsrail tarafının, kesintiye […]

İsrail, Gazze’ye Elektrik Vermeye Başladı
  • 8 Ocak 2018 08:38

İsrail Enerji Bakanlığı, Gazze’deki elektrik kısıntılarıyla ilgili geri adım attı.

Enerji Bakanlığı tarafından Yayımlanan açıklamada, “Enerji Bakanı Yuval Steinitz, kesintiye gidilen miktarın (50 megavat) arzının yeniden başlatılması talimatını verdi.” ifadesi kullanıldı. Yapılan Açıklamada, Filistin yönetiminin ödeme yapmayı kabul etmesinin ardından bu kararın alındığı belirtildi.

Filistin yönetimi ise, dün bir açıklama yayımladı ve İsrail tarafının, kesintiye gidilen 50 megavatlık elektriğin arzına yeniden başlayacağını duyurdu.

Filistin yönetiminin İsrail’den alınan elektrik için tahsis edilen aylık ödenekte yüzde 30 kesintiye gitmesi üzerine İsrail, Gazze Şeridi’ne sağladığı elektrik arzını aşamalı olarak 32 megavata düşürmüştü.