İran’da düşen uçağa ilişkin yeni gelişme!

Haber Merkezi  I Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Dubai’den İstanbul’a dönüş yolunda İran’da düşen Başaran Holding’e ait özel jetteki 11 kişinin cenazelerine ulaşıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “7 kişilik ekip kaza mahaline ulaştı, 11 kişinin cenazelerine ulaşıldı. Adli tıp ve kimlik belirleme çalışmalarının ardından cenazeler yurda getirilerek ailelerine teslim edilecektir” denildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de, […]

İran’da düşen uçağa ilişkin yeni gelişme!
  • 12 Mart 2018 15:15
  • 12 Mart 2018 17:25

Haber Merkezi  I Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Dubai’den İstanbul’a dönüş yolunda İran’da düşen Başaran Holding’e ait özel jetteki 11 kişinin cenazelerine ulaşıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “7 kişilik ekip kaza mahaline ulaştı, 11 kişinin cenazelerine ulaşıldı. Adli tıp ve kimlik belirleme çalışmalarının ardından cenazeler yurda getirilerek ailelerine teslim edilecektir” denildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de, enkaz kaldırma çalışmalarında görev alacak Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) personelini bölgeye intikal ettirmek üzere bir uçak görevlendirildiğini açıkladı. İranlı yetkililer, uçakta hayatını kaybedenlerin aileleri ile Türkiye’den yetkililerin cenazeleri almak için Şehrekürt Havalimanı’na geleceklerini söyledi.

‘Kara kutu bulundu’

Dubai’den Türkiye’ye dönüş yolundayken İran’da Çaharmahal ve Bahtiyari vilayetindeki dağlık bölgeye düşen özel jetin kara kutusu da bulundu. Uçakta, işadamı Hüseyin Başaran’ın şirketinin yönetim kurulu üyesi de olan kızı Mina Başaran ve 7 yedi kız arkadaşı ile iki kadın pilot ve bir hostes bulunuyordu.

Öte yandan cenazeler adli tıp morguna kaldırılırken enkazın bulunduğu yerde çıkan yangın nedeniyle cesetlerin kimliklerinin belirlenmesinin çok güç olduğu belirtildi.