Hopman Kupası Şampiyonu İsviçre

ITF tarafından 30. kez düzenlenen Hopman Cup’ta şampiyon Almanya’yı 2-1 yenen Federer ve Bencic ile İsviçre takımı oldu. Uluslararası Tenis Federasyonu ITF’in bu yıl 30’uncu kez düzenlediği  Hopman Kupası’nda şampiyon Roger Federer ve Belinda Bencic’in temsil ettiği İsviçre takımının oldu. İsviçre, finalde Almanya’ya karşı  2-1 kazanarak turnuva tarihindeki üçüncü şampiyonluğuna ulaştı. Federer göstermiş olduğu harika […]

Hopman Kupası Şampiyonu İsviçre
  • 6 Ocak 2018 16:47
  • 6 Ocak 2018 16:56

ITF tarafından 30. kez düzenlenen Hopman Cup’ta şampiyon Almanya’yı 2-1 yenen Federer ve Bencic ile İsviçre takımı oldu.

Uluslararası Tenis Federasyonu ITF’in bu yıl 30’uncu kez düzenlediği  Hopman Kupası’nda şampiyon Roger Federer ve Belinda Bencic’in temsil ettiği İsviçre takımının oldu. İsviçre, finalde Almanya’ya karşı  2-1 kazanarak turnuva tarihindeki üçüncü şampiyonluğuna ulaştı. Federer göstermiş olduğu harika performansla 15 Ocak’ta başlayacak Avustralya Açık öncesi rakiplerine gözdağı vermiş oldu.

Ekselansları lakaplı İsviçreli tenisçi Roger Federer,  kadınlar tenisinde önemli bir yere sahip Martina Hingis ile birlikte bu turnuvada 2001 yılında da mutlu sona ulaşmıştı.