Google Endonezya taşıma portalına ortak oldu

Google, Endonezya motorlu gezinti firması Go-Jek’e yatırım yaptığını açıkladı. Google başkan yardımcısı olan Caesar Sengupta, Endonezya’nın internet ekonomisinin büyümesine destek ve katılma stratejisinin bir parçası olarak Endonezya motosikletli gezinti firması Go-Jek’e yatırım yaptığını söyledi. “Bu yatırım, Endonezya’nın gelişmekte olan ekonomi sisteminin en büyük internet deviyle (Go-Jek) ortaklık kurmamızı sağlarken, aynı zamanda Endonezya’nın internet ekonomisine katkı […]

Google Endonezya taşıma portalına ortak oldu
  • 29 Ocak 2018 08:55
  • 29 Ocak 2018 13:51

Google, Endonezya motorlu gezinti firması Go-Jek’e yatırım yaptığını açıkladı.

Google başkan yardımcısı olan Caesar Sengupta, Endonezya’nın internet ekonomisinin büyümesine destek ve katılma stratejisinin bir parçası olarak Endonezya motosikletli gezinti firması Go-Jek’e yatırım yaptığını söyledi.

“Bu yatırım, Endonezya’nın gelişmekte olan ekonomi sisteminin en büyük internet deviyle (Go-Jek) ortaklık kurmamızı sağlarken, aynı zamanda Endonezya’nın internet ekonomisine katkı sunmamızı da sağlıyor. “dedi.

Google’un ,rakipleri Grab ve Uber ile olan mücadelesinden dolayı Endonezya’da kurulan yerel girişimciliği güçlendirdiği düşünülüyor.