ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: SEN NE CİNS BİR ADAMSIN BE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, tek tip elbise düzenlemesi ile ilgili söylediklerini eleştirerek, “Ya sen ne cins bir adamsın be” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: SEN NE CİNS BİR ADAMSIN BE!
  • 30 Aralık 2017 13:57
  • 30 Aralık 2017 16:46

AKP Kastamonu İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde çıkarılan tek tip elbise ile ilgili KHK’yi eleştiren Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan sert ifadeler kullandı.

“Sen benim 250 şehidimin yakınlarını düşünmüyorsun. Bir kasetle CD ile gelmedik, bizim farkımız var” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kastamonu İl Kongresi’nde yaptığı konuşma şöyle:

Ana muhalefetin maalesef bugün başındaki zatın (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu) bu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit edilen 34 vatandaşımızın değil de onları alçakça şehit eden katillerin yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Söylediği şeye bak, tek tip elbiseyle ilgili. “Onların yakınları yok mu, onları o halde gördükleri zaman ne yapacaklar, üzülmeyecek mi, şöyle olmayacak mı, böyle olmayacak mı?” diyor. Ya sen ne cins adamsın be?

Sen benim 251 şehidimin yakınlarını düşünmüyorsun, sen benim 2 bin 193 gazimin yakınlarını düşünmüyorsun. ‘Onların acaba yakınları, evlatları, kardeşleri şehit olduğu zaman ne yaptılar, ne yapıyorlar’ diye soruyor musun Bunu düşünüyor musun? Yok. Bir kasetle, CD ile gelmedik, bizim farkımız var.

“TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERDİ”

Milletim seni iyi tanıyor. Nasıl yalancı olduğunu da çok iyi biliyor. Bu kişi hayatının hiçbir döneminde milletimizin, devletimizin hakkını hukukunu savunmamıştır. Hep fitnenin, ayrıştırmanın peşinde olmuştur. Tüm terör örgütlerine destek vermiştir. PKK’nın destek verdikleriyle kol kola yürüyen kişi değil mi? Onlar destek verdi, güya Hakkari’de miting yaptı. Bu iş yürek işi. Bu öyle lafla yürümüyor.

Zalimin adı dün rejimdi, DEAŞ’tı, bugün YPG. DEAŞ’a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacağız ve sınırlarımızı güvenli hale getireceğiz. Rusya ve İran iek nasıl çalışıyorsak ABD ile de öyle çalışmak istiyoruz. Sorun ABD’nin bizimle çalışmak isteyip istememesidir.

 

“ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTADAYIZ”

Zalimin adı dün rejimdi, DEAŞ’tı, bugün YPG. DEAŞ’a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacağız ve sınırlarımızı güvenli hale getireceğiz. Rusya ve İran ile nasıl çalışıyorsak ABD ile de öyle çalışmak istiyoruz. Sorun ABD’nin bizimle çalışmak isteyip istemediğidir. ABD, terör örgütüne 4 bin TIR silah gönderdi, göndermeye devam ediyor. Artık sözün bittiği noktadayız. Bölgedeki herkes şunu anlamalıdır; Biz bu terör örgütünü eninde sonunda tepeleyeceğiz. Önemli olan kimsenin ayağımıza dolanmamasıdır. Bu yüzden Suriye’deki terör örgütlerine diyoruz ki, bir gece ansızın gelebiliriz. Biz gelmeden, güvendiğiniz dağlara kar yağmadan siz pılınızı pırtınızı toplayıp gidin. Biz geldiğimizde gideceğiniz bir yer olmayacak.