Erdoğan: Operasyonlar İdlib’le devam edecek

İZnews/Haber Merkezi –  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, “Kendi göbeğimizi kendimiz kesmediğimiz takdirde bize verilen bir vidanın dahi yeri geldiğinde baskı hatta şantaj malzemesine dönüştürüldüğünü gördük. Yakın dönemde cumhurbaşkanlığı korumalarına alınacak tabancalar konusunda acı bir tecrübe yaşadık. İşlerine gelmeyince bize tabanca vermeyenlerin diğer silahlar konusunda nasıl bir […]

Erdoğan: Operasyonlar İdlib’le devam edecek
  • 6 Şubat 2018 14:46

İZnews/Haber Merkezi –  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, “Kendi göbeğimizi kendimiz kesmediğimiz takdirde bize verilen bir vidanın dahi yeri geldiğinde baskı hatta şantaj malzemesine dönüştürüldüğünü gördük. Yakın dönemde cumhurbaşkanlığı korumalarına alınacak tabancalar konusunda acı bir tecrübe yaşadık. İşlerine gelmeyince bize tabanca vermeyenlerin diğer silahlar konusunda nasıl bir tavır içinde olduğunu ve olabileceğini az çok hepiniz tahmin edersiniz. Kritik savunma sanayi ürünlerimizin kendi imkânlarımız ile üretmek işini belirli bir düzeye getirmemiş olsaydık şu anda ne halde bulunurduk. Bunu düşünmek bile istemiyorum. Şöyle bir karara vardık ülkemizde tasarlanabilecek, üretilebilecek, geliştirilebilecek hiçbir ürünü, yazılımı sistemi acil durumlar haricinde kesinlikle dışarıdan hazır olarak almayacağız. Gerekirse daha çok zaman, para harcayacak ama mutlaka kendi tasarımlarımızı, ürünlerimizi geliştireceğiz” diye konuştu. Afrin operasyonuna ilişkin konuşan Erdoğan, “Can tatlıdır kimse canını kolay kolay tehlikeye atmaz. Evlatlarımız sınırlarımız içinde ve dışında can siperhane bir mücadele yürütürken bize bir mesaj veriyorlar bu mesaj tüm milletimiz için daha büyük bir Türkiye’yi inşa etmekle sorumlu olduğumuzdur. 2023 hedeflerine ulaşmak bunun sadece ilk adımıdır. Yapacak çok işimiz var. Artık hiçbir ülke hiçbir kurum Türkiye’nin gücünü ve kararlığını sorgulayamayacak hale gelmiştir. Şu anda Afrin Harekatı’nda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı bine doğru yaklaşıyor. Şehitlerimiz de var. Onlar sevgili peygamberimizin o müjdesine doğru yürüyorlar” ifadelerini kullandı.

Afrin operasyonunun süreceğine dikkat çeken Erdoğan “İnşallah ihtiyacımız olduğu anda beraber gideceğiz. İşi sıkı tutuyoruz. Afrin’deki bu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor, edecek. İdlib’le devam edecek. İki de bir bize; ‘ne zaman bitireceksiniz?’ sorusunu soranlara diyorum ki; siz Afganistan’daki operasyonlarınızı ne zaman bitirdiniz?” dedi.